Söpréssel irány a döntő: Falco-ZTE 103-59

Az elődöntős párharc harmadik összecsapásán is csak a különbség és a 100 pontos eredmény volt a kérdés. A különbség most is magáért beszél és a háromszámjegyű eredmény is összejött, irány a finálé!

Az 1.negyedet Krivi zsákolásával kezdtük, majd Tanoh Dez és Szli triplával folytatta, 8-0. Paige a vonalról szépített, de Krivi pöcizéssel reagált, 10-3. Nem álltunk le, Szili és Tanoh Dez Andris középtávolról és a vonalról is eredményes volt, 16-5. A játékrész derekán Tiby kétszer is betalált, 20-10. Az utolsó percben Zozó és Pongó tripláit és Ostojic közelijét láthattuk, 26-14.

A 2.negyedet valamivel jobban kezdték a vendégek, mint az elsőt, 12 perc után 28-18 állt a táblán. Aztán Kovács Benedek és Antonio Jordano hármasainak és Zozó pöcizésének örülhettünk, 36-18-nál jött is a Zollner-féle időkérés. Hiába, Jordano újra triplával növelte pontjainkat, 39-23. A félidő hajrájában Barac, Pot, Benke Szili Matt Tiby, illetve Hicks talált be, 51-25.

A 3.negyed elején Perl Zoli kosarával növetük pontjainkat, Ikpe kintről felelt, 53-28. Nem találta az ellenszert az egerszegi csapat, Zozó 2+1 ponttal, Paige közelről volt eredményes, 59-30. A játékrész derekán újra Zozó és Szili volt pontos, 71-40. Jordano csak a tripla, kétszer is, 77-42.

A 4.negyed is jól ment, Krivi már a sokadik kosarát szerezte, 80-46. A játékrész derekán Pongó hármasa ért célba, Jordano pedig a vonalról szerzett kettőt, a másik oldalon Ostojic izmozott be egy labdát, 87-52. A hajrában bejöttek a fiatalok is, Pot triplát szórt, 93-55. Az utolsó percben Verasztó és Benke triplája szállt még be, 103-59. Ezzel 3-0-ra, söpréssel nyertük az elődöntős párharcot is.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 103-59 (26-14, 25-11, 26-17, 26-17)
Rájátszás, elődöntő, 3. mérkőzés.
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Montgomery-Tóth Cecília, Győrffy Pál Attila (Fekete László)

Falco: Pot 10/3, Tanoh Dez 8/3, Benke 15/9, Tiby 6, Krivacevic 8. CSere: Pongó 10/6, Kovács 6/6, Barac 3, Keller Á -, Perl 20/3, Jordano 14/12, Verasztó 3/3.

ZTE: Hicks 5/3, Paige 10, Szalay 12/6, Ikpe 3/3, Tóth 2. Csere: Ona Embo 2, Csátaljay 2, Osztojics 10, Keller I. 6/3, Gyimes 5/3, Németh 2, Csuti -.

Május 11-én kezdhetjük a finálét, az ellenfél még nem ismert. A másik ágon az Olaj hosszabbítás után 109-110-re győzött az Alba otthonában és hétfőn behúzhatja a harmadik meccset is.